Hur du ger

SWISH 123-589 78 30, BG 829-6196

Korskyrkans vision är “Vi drömmer om ett förvandlat Stockholm präglat av Guds rikes närvaro” och när du ger till församlingen är vår längtan att vi får använda våra gemensamma resurser till detta. Det kommer även gå till mission, anställda och annat vi gör tillsammans. 

Om du vill vara med och bidra ekonomiskt till Korskyrkans arbete kan du antingen swisha in din gåva till: 123-589 78 30 eller BG 829-6196. Om det bara är en gåva behöver du inte skriva något speciellt. Om det är en betalning för ett event, skriv vilket event. 

Medlemmar vill vi uppmuntra att ge via autogiro då det gör det enklare att budgetera ekonomin. Har du frågor kring givande eller församlingens ekonomi kan du skriva ett mail till ekonomiradet@korskyrkanstockholm.se

Back to top